Profilkläder med tryck eller brodyr Mössor Mössor Specialdesignad mössa 1119
Ribbad RPET-mössa med tryck är en modern och hållbar profilprodukt som kombinerar stil, värme och varumärkesexponering. Tillverkad i återvunnet RPET-material och designad med 1x1 ribbstickning i ett lager, är detta en mössa med tryck företag ofta väljer för att sticka ut på ett miljövänligt sätt.
Den extra höga mudden ger en tydlig yta för placering av logotyp – med alternativ som isydd etikett eller broderat märke. Mössan går att få i ett stort antal standardfärger eller infärgad enligt din egen PMS-kod för att matcha företagets grafiska profil.
Den här mössan med eget tryck är inte bara snygg – den är även ett smart val ur hållbarhetsperspektiv. Med sin stretchiga passform och ribbade design sitter den bekvämt på huvudet och passar alla. Perfekt för kalla dagar, utomhusaktiviteter och kampanjer där profilkläder med genomtänkt design gör skillnad.
Välj bland flera alternativ för märkning:
Isydd personlig etikett
Påsytt märke
Egen logga i brodyr eller vävt märke
Möjlighet till egen färgsättning i PMS-färg
Material: RPET (återvunnen polyester)
Stickning: 1x1 ribbad, enkelstickad
Mudd: Extra hög – 10 cm
Mått: ca 22,5 × 24 cm
Vikt: ca 115 gram
Märkning: Isettikett, brodyr, vävt eller påsytt märke
Färger: Standardfärger eller egen PMS
Storlek: One-size, unisex
Minsta beställning: 50 st
Leverans: Ca 2 månader (eller expressleverans vid behov)
Denna ribbade mössa med tryck är en perfekt mix av funktion, design och hållbarhet. Den höga mudden ger plats för tydlig varumärkesprofilering, och den ribbade texturen tillför ett stilrent uttryck. Mössor med tryck företag satsar på för profilering, event och säljdrivande kampanjer blir allt mer populära – särskilt när de kan kombineras med miljöansvar.
Artikelnummer M9111
Färger: egen design
Vi gör gärna en kostnadsfri skiss på den här produkten med din logga. Bifoga din logga nedan så skickar vi skissen till din mailadress.
Tyvärr finns det inga recensioner ännu.